NaplanujSvatbu.cz    NaplanujStavbu.cz    NaplanujRodinu.cz    NaplanujUbytování.cz    MístoPráce.cz   
 
 

Život v paneláku s velkým psem

čas         Kategorie: Psi         Štítky:
Casopis

Touží vaše dítě po psím kamarádovi? Přesvědčuje vás a slibuje, že se o štěňátko bude starat ve dne v noci? Jste si skoro jistá, že po čase ho péči, kterým vás tak ujišťuje omrzí a pejska budete muset opatrovat vy? Jeho nápad však, pořídit si zvířátko se vám však zamlouvá. Jediné nad čím uvažujete je, zda se ve vašem panelákovém bytě bude cítit nový člen rodiny alespoň tak dobře jako vy. Co myslíte?

Připravte se na nového společníka Obecně převládá názor, že život psa v bytě je čirým utrpením. Podle odborníků to však nemusí být pravda. Zda si pořídit pejska do bytu nebo ne záleží jen na okolnostech. Především na tom, jakou rasu si vezmete do péče a kolik času mu přes den dopřejete na pohyb.

Pro malého až středně velkého psa, kterému postačí několik Pár minutové procházky denně, život v bytě nemusí být traumatizujícím zážitkem. Pokud však toužíte po větším psovi, vězte, že budete muset přinést nemálo obětí, aby se nový rodinný přírůstek ve vašem příbytku cítil komfortně.

Jakého pejska Při výběru je důležité nejprve uvážit, jaké životní podmínky určité plemeno potřebuje. Pokud se pečlivě a svědomitě postaráte o všechny potřeby vašeho psa, určitě se nebude trápit ani v panelákovém bytě. Vás a samozřejmě i vaše děti to však bude stát pár povinností na víc. Při výběru vhodné rasy do bytu myslete i nato, jakou má pejsek srst. V případě pokud zvolíte dlouhosrsté plemeno počítejte s tím, že se celoročnímu úklidu chloupků určitě nevyhnete.

Sám doma Nejprve si bude muset zvyknout na tu část dne, kdy nikdo nebude doma, vy musíte do práce a děti do školy. Počítejte však s tím, že když se z roboty vrátíte psíček bude vyžadovat vaši pozornost a bude chtít si užít vaší společnosti. Nespokojí se s tím, když s ním obejdete panelák.

Můžete si být jistá, že na vycházce bude chtít si pořádně protáhnout kosti a seznámit se s novými psími kamarády. Nejlepším řešením, jak předejít tomu, aby pejsek rozvrátil celou vaši domácnost pokud nejste doma je, pokud ho před tím, než odejdete, příjemně vyčerpáte dlouhou procházkou nebo hrou.

Jaký pán, takový pes Každý pes je jiný, tak jako každý člověk je jiný, některému dítěti jde vše dříve, jinému o mnoho později, není možné nasazovat laťku a brát vše podle tabulek. Rovněž každý majitel musí brát svého čtyřnohého přítele jako osobnost, trpělivě a hlavně s láskou a pochopením mladého psa vyučovat čistotě a souladu s chodem vaší domácnosti.

Teplo, sucho, pohodlí, péče celé rodiny, pravidelné kontroly u veterináře, dostatek sociálních kontaktů a přiměřené zaměstnané, abyste pejska nezanedbali, lahodné psí jídlo a podrbání za ouškem je snem každého zvířecího miláčka. Aby vám pejsek působil radost i po pár měsících, spravedlivě se podělte se všemi členy rodiny o jeho péči.

Pokud by se náhodou zatoulal Při procházkách se psem myslíte nato, že určitě nastane období tuláctví, kdy hnán svým pudům bude sledovat stopu fenky. S vědomím však, že při návratu ho čeká náruč a plná miska s něčím dobrým. Pokud psíčka označíte čipem či tetováním, jeho cesta zpět k vám bude jednodušší a vaše obavy o něj menší.

Naučte děti péči Lásku a odpovědnost k živým tvorům a přírodě se naučí dítě jedině od svých nejbližších. Proto svým ratolestem vysvětlete, že živou bytost nemůže jen tak odložit jako hračku, která je už přestala bavit. Musí vědět, že autíčko nebo panenku váš nezájem nebolí, ale živého tvora ano.

Panelák není sice zahrada, ale když se budete svému psovi spolu s dětmi dostatečně věnovat nemusíte mít výčitky svědomí, že žije s vámi jen v bytě, i když se jedná o velkého psa.Komentáře


Žádný komentář zatím nebyl přidán. Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Chcete přidat komentář? Přihlašte se zde!

Doporučené články


Život v paneláku s velkým psem   28. 10. 2016

Život v paneláku s velkým psem...

Žijí ve vašem domě "upíři"?   26. 10. 2016

Žijí ve vašem domě "upíři"?...

Zvířecí pacienti: Dotvořte jim ochranný límec   24. 10. 2016

Zvířecí pacienti: Dotvořte jim ochranný límec...

Zvíře je nejlepší terapeut. Rozveselí a přitulí se   22. 10. 2016

Zvíře je nejlepší terapeut. Rozveselí a přitulí se...

Zvíře jako terapie pro osamělé   20. 10. 2016

Zvíře jako terapie pro osamělé...

Zvířátka nejen pro radost   18. 10. 2016

Zvířátka nejen pro radost...

Zvířata v domácnosti: Designové domky a pelíšky   16. 10. 2016

Zvířata v domácnosti: Designové domky a pelíšky...

Zoufalí psi v vedrech: Osvěžení na maximum   14. 10. 2016

Zoufalí psi v vedrech: Osvěžení na maximum...

Znudění psi a kočky: Jak je v létě zabavit?   12. 10. 2016

Znudění psi a kočky: Jak je v létě zabavit?...

Zima a váš miláček   10. 10. 2016

Zima a váš miláček...

Vykastrovat nebo ne?   08. 10. 2016

Vykastrovat nebo ne?...

Vybíráme psa: dospělého nebo štěně?   06. 10. 2016

Vybíráme psa: dospělého nebo štěně?...

Viděli jste už psa cvičit jógu?   04. 10. 2016

Viděli jste už psa cvičit jógu?...

Víte, jak krmit psa?   02. 10. 2016

Víte, jak krmit psa?...

Vchodové dveře s otvorem pro psa a kočku   30. 09. 2016

Vchodové dveře s otvorem pro psa a kočku...

V jaké kondici je váš pes?   28. 09. 2016

V jaké kondici je váš pes?...

Uložte své miláčky   26. 09. 2016

Uložte své miláčky...

Uklízejte po svých psech!   24. 09. 2016

Uklízejte po svých psech!...

Transport psa na kole po "Holandsku"   22. 09. 2016

Transport psa na kole po "Holandsku"...

Spolubydlící jménem pes   20. 09. 2016

Spolubydlící jménem pes...

Stylová bouda pro psa do interiéru   18. 09. 2016

Stylová bouda pro psa do interiéru...

Repelent proti "otravným" miláčkům   16. 09. 2016

Repelent proti "otravným" miláčkům...


© 2015 NaplanujChov.cz | Všechna práva vyhrazena. Reklama Podmínky užíváníKontaktujte nás